cestovni-ruch.cziCOT.czCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Články autora: ČTK


V Nepomuku dokončili zážitkový Pivní hotel a lázně V Nepomuku dokončili zážitkový Pivní hotel a lázně 28.11.2020 |

Místní farmáři dokončili v Nepomuku zážitkový Pivní hotel s lázněmi. Podobné ubytovací zařízení, kde si mohou hosté na všech pokojích sami čepovat místní pivo, je podle dostupných informací pouze v americkém Ohiu. Informaci oznámil ředitel hotelu Radovan Sochor mladší, který je také šéfem dva roky fungujícího pivovaru Zlatá kráva umístěného ve sklepích hotelu.

Více ›
CzechTourism chce do dvou let spustit projekt eTurista CzechTourism chce do dvou let spustit projekt eTurista 25.11.2020 |

Agentura CzechTourism by chtěla do dvou let spustit projekt e-Turista, tedy jednotný systém pro evidenci návštěvníků v tuzemsku. Inspirací je platforma e-Visitor, která funguje v Chorvatsku. CzechTourism chystá i další digitalizační projekty, řekl ředitel CzechTourism Jan Herget.

Více ›
MMR u COVID cestovní ruch přijalo žádosti za 273 mil. korun MMR u COVID cestovní ruch přijalo žádosti za 273 mil. korun 23.11.2020 |

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) eviduje u programu COVID podpora cestovního ruchu 777 žádostí za více než 273 milionů korun. Na podporu cestovních kanceláří (CK), agentur a průvodců je připraveno 500 milionů korun. Příjem žádostí trvá do 11. ledna.

Více ›
Šumava a Lipno evidují nápor turistů v karavanech Šumava a Lipno evidují nápor turistů v karavanech 18.11.2020 |

Vysoký počet obytných karavanů evidují v těchto dnech zástupci obcí na Šumavě a v okolí lipenské přehrady. Řada lidí v těchto vozech tráví i několik dní. Důvodem je fakt, že kvůli koronaviru jsou zavřené hotely a penziony. Turisté proto pro ubytování využívají právě karavany.

Více ›
Jihočeský kraj chce přilákat víc turistů z Polska a Maďarska Jihočeský kraj chce přilákat víc turistů z Polska a Maďarska 16.11.2020 |

Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) chce příští rok v souvislosti s dopady koronaviru přilákat víc turistů z Polska, Maďarska a zemí Beneluxu. Kraj bude pokračovat i v kampaních, jak oslovit víc hostů z Německa a Rakouska. Měli by zčásti nahradit asijské klienty. Čechy by centrála ráda přivedla na pobyty víc mimo hlavní sezonu. ČTK to řekl ředitel centrály Jaromír Polášek.

Více ›
Boeing vrátil Smartwings zálohu 10 milionů dolarů Boeing vrátil Smartwings zálohu 10 milionů dolarů 15.11.2020 |

Letecká společnost Smartwings získala zpět část záloh ve výši téměř deset milionů dolarů (asi 224,6 milionu korun) od firmy Boeing za nedodané letadlo 737 MAX. Vedle toho společnost nadále po americkém výrobci vymáhá náhradu škod za nucené odstavení těchto problémových letadel. Upozornil na to server zdopravy.cz. Smartwings získaly prodloužením moratoria na splácení dluhů do konce února další čas na řešení finančních problémů. Původně mělo moratorium vypršet v závěru listopadu.

Více ›
Karlovy Vary: hotely trpí více než na jaře, některé skončí Karlovy Vary: hotely trpí více než na jaře, některé skončí 13.11.2020 |

Pro hotely v Karlových Varech je podzimní vlna koronaviru horší, než byla jarní. Podle průzkumu, který si udělalo karlovarské infocentrum, zřejmě některé z nich letošní rok nepřežijí, některé plánují otevření možná až na jaře, řekla ČTK primátorka největšího českého lázeňského města Andrea Pfeffer Ferklová.

Více ›