cestovni-ruch.cziCOT.czCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Noví pronajímatelé Airbnb jsou od začátku pandemie v zisku

Zařazeno v
Incoming
HORECA & MICE

23.2.2021

Pronajímatelé Airbnb v České republice, kteří nabízejí pouze jeden byt a začali poskytovat své služby během pandemie, vydělali více než 17,8 milionu Kč. Globálně tito hostitelé získali více než 1 miliardu dolarů.

Pronajímatelé Airbnb v České republice, kteří nabízejí pouze jeden byt a začali poskytovat své služby během pandemie, vydělali více než 17,8 milionu Kč

„Peníze vydělané prostřednictvím hostitelství jsou často využívány k placení důležitých účtů, jak nám říkají naše hostitelské průzkumy. A to v této obzvláště náročné době zejména pracujícími ženami, které byly během pandemie nejvíce zasaženy ztrátou pracovních míst. Podle našich odhadů až 55 procent nových hostitelů po celém světě jsou ženy a od začátku pandemie společně vydělaly více než půl miliardy dolarů,“ vysvětlila mluvčí Airbnb.

Polovina všech hostitelů po celém světě dle společnosti Airbnb uvedla, že využívá své výdělky k pokrytí nákladů na bydlení. Podle novějšího průzkumu až 3 z 10 hostitelů v USA využili svůj příjem z hostitelství k zaplacení nájemného nebo hypotéky – včetně téměř poloviny hostitelů ve věku 25–34 let. Čtvrtina hostitelů využila příjem na splacení dluhů a 10 procent jej využilo na úhradu zdravotní péče.

Foto: Shutterstock.com