cestovni-ruch.cziCOT.czCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Novohradsko-Doudlebsko nabízí turistům kus sebe

Zařazeno v
Incoming
Města & Regiony

18.9.2020

Nabídnout svým návštěvníkům nezapomenutelné zážitky a na cestu domů kus sebe je filosofií projektu turistické oblasti Novohradsko-Doudlebsko nazvaného „Opravdu od nás“. Originální chutě a vůně tradičních výrobků specifických pro tuto lokalitu jsou dl jejích představitelů dostačenou motivací pro návštěvu této nejjižnější části jižních Čech. Zvlášť, když oblast nabídne slevy na turistické atraktivity.

Nabídnout svým návštěvníkům nezapomenutelné zážitky a na cestu domů kus sebe

„Slevové vouchery na ubytování a návštěvu různých cílů lze využívat až do konce listopadu,“ připomněla hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská program na podporu cestovního ruchu. Navíc jde o řídce osídlenou příhraniční oblast, která se dá považovat za velmi bezpečnou.

Na kompenzace zmíněných slev poskytovatelům služeb kraj uvolnil téměř 40 miliónů korun a tato částka není podle ředitele Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR) Jaromíra Poláška ještě zdaleka vyčerpána. Vouchery na slevy si může každý velmi jednoduše zajistit prostřednictvím webu JCCR: www.podzim.jiznicechy.cz .

„Novohradsko – Doudlebsko asi zklame všechny, kteří očekávají moderní zábavné parky s technickými atrakcemi, ale naopak potěší ty, kteří rádi objevují zapomenuté stopy našich předků v krajině, nebo kteří ocení, že se při svých toulkách nemusí vyhýbat davům turistů. Návštěvníci si zdejší pobyt často spojují s pohodou, klidem a bezpečím,“ konstatoval produktový manažer turistické oblasti Novohradsko-Doudlebsko Michal Jarolímek.

Opravdu od nás je značkou, kterou od roku 2019 uděluje destinační společnost Novohradsko-Doudlebsko řemeslným, potravinářským a uměleckým výrobkům, které vznikají v této oblasti. Je certifikací, garantující originalitu, kvalitu a původ surovin i výrobních postupů. „Loni, v prvním kole certifikace, získalo značku Opravdu od nás 14 výrobků, jejichž seznam letos rozšířil o dalších 17. Celkem je tak oprávněno značku používat jednatřicet originálních výrobků,“ doplnil Jarolímek. Mezi nejtradičnější výrobky z této oblasti patří například Borovanský med, Borovanské borůvkové víno, pivo a uzeniny ze Zevlova mlýna, sušené ovoce a byliny od Petra Lechnera, Mák z Netřebic a další.

Krédem Novohradska-Doudlebska je měkká turistika. Turistika šetrná ke krajině a obcím, šetrná k lidem, kteří tu žijí a šetrná k návštěvníkům.

 Foto: Novohradsko-Doublevsko