cestovni-ruch.cziCOT.czCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Ryanair kvůli cestovním omezením zruší další lety

Zařazeno v
Outgoing
Incoming

26.9.2020

Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair se kvůli cestovním omezením v souvislosti s koronavirem chystá rušit další lety. Firma uvedla, že přepravní kapacitu na říjen omezí o dalších 20 procent. Omezení kapacit by se mohlo přitom dotknout i celé zimní letové sezony, pokud vlády Evropské unie cestovní omezení nezmírní. Ryanair létá i na česká letiště.

Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair se kvůli cestovním omezením v souvislosti s koronavirem chystá rušit další lety

Kapacita přepravy tak v říjnu bude asi na 40 procentech loňského října. Původně měl Ryanair v plánu snížit kapacity zhruba na polovinu. „Pokud budou pokračovat současné trendy a špatné řízení návratu letecké dopravy a normální ekonomické aktivity ze strany vlád EU, pak může být nutné podobné snížení kapacit pro celé zimní období,“ řekla mluvčí Ryanairu. Vyzvala také k okamžitému zavedení navrhovaného koordinovaného systému restrikcí v rámci EU.

Šéf Ryanairu Michael O'Leary minulý týden avizoval, že aerolinky v letošním finančním roce, což je do konce března 2021, přepraví kolem 50 milionů cestujících. To je zhruba třetina loňského počtu. Za prvních pět měsíců letošního fiskálního roku Ryanair přepravil zhruba 12 milionů cestujících.

Přepravní kapacita Ryanairu loni v zimě činila zhruba 67 milionů míst. Snížení o 60 procent znamená, že v zimním letovém období, tedy za šest měsíců do konce března, bude kapacita činit zhruba 27 milionů míst, uvedla agentura Reuters.

Foto: Shutterstock.com