cestovni-ruch.cziCOT.czCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Sezona v Brně byla navzdory odlivu cizinců úspěšná

Zařazeno v
Incoming
Města & Regiony

18.9.2020

Letošní turistická sezona v Brně byla úspěšná, i když kvůli pandemii koronaviru ubylo zahraničních turistů. Památky a další místa pokles zájmu nepocítila, uvedlo brněnské Turistické a informační centrum (TIC).

Letošní turistická sezona v Brně byla úspěšná, i když kvůli pandemii koronaviru ubylo zahraničních turistů

„Brno zaznamenalo úbytek zahraničních turistů, na druhou stranu ale přibyli ti tuzemští. Pokud hodnotíme letošní situaci pohledem návštěvnosti, vidíme, že se čísla lehce proměnila, ale sezona je obecně úspěšná,“ řekla primátorka Markéta Vaňková. Zájem turistů upoutaly festivaly Maraton hudby Brno, Na prknech, dlažbě a trávě, Brasil fest, gastronomické akce v centru i městská slavnost Den Brna.

Podle informačního centra pomohly návštěvnosti novinky v nabídce. Mimořádný zájem vyvolaly prohlídky Vodojemu pod Žlutým kopcem, které se vyprodaly během pár minut. Také další podzemní atrakce jako Labyrint pod Zelným trhem, Mincmistrovský sklep a Kostnice u sv. Jakuba zaznamenaly výborná čísla, která dosahovala téměř rekordu z loňského roku.

„Úspěšný byl projekt Brno INdustrial, další novinka letošního roku. V nabídce jsou komentované prohlídky industriálních areálů, které poznáte pěšky nebo turistickým minibusem. K této novince je navíc nutné přidat i klasické tematické prohlídky, kterých bylo výrazně více než v předchozích letech a zaznamenaly rekordní, dvojnásobný počet návštěvníků. Dvojnásobný počet návštěvníků měl rovněž projekt Brno a jeho chrámy,“ uvedla ředitelka TIC Jana Janulíková.

Obecně jsou podle TIC návštěvnosti brněnských turistických atrakcí na srovnatelné úrovni jako předloni, protože loňský rok byl z hlediska návštěvnosti rekordní.

Foto: Shutterstock.com